wtorek, 6 stycznia 2015

Postanowienia noworoczne są bez sensu???

NIE!!!

         Postanowienia noworoczne mają sens, ale muszą mieć warunki do tego aby faktycznie w ciągu roku miały szanse stać się realnymi celami. 
Pamiętajmy, że postanowienia są po to żeby faktycznie się do nich stosować.

Jak to osiągnąć?? 
- Swoje postanowienia możesz zapisać na tablicy, na kartce, przyczepić na lodówce, wydrukować i powiesić jako obraz w sypialni itp.
- Stawiaj sobie niewielkie cele, takie które jesteś w stanie osiągnąć.Np. ćwiczę raz w tygodniu, albo będę chodzić na basen 3 razy w miesiącu ( błędem jest zakładanie że osoba,która wcale nie ćwiczy nagle będzie ćwiczyć codziennie) - dobrym sposobem jest zapisanie się na basen i wykupienie karnetu na siłownię, czy fitness
- nie odkładaj postanowień ( nie mów i nie wmawiaj sobie że nie masz czasu, czy od przyszłego tygodnia będę ćwiczyć)
- postaraj się aby postanowienie np rzucania palenia, wstawania wcześniej, czytania książek nie było tylko celem, musisz do niego dążyć. Kupić/wypożyczyć książkę/ zaplanowanie dnia tak, aby wszystko zdążyć zrobić i wcześniej się położyć.
- planowanie tego aby postanowienia miały sens jest trudne i powinniśmy usiąść z kalendarzem czy kartką papieru i pomyśleć co i jak zaplanować.
- Satysfakcja jest ogromna jeśli chociaż 2 postanowienia na 10 uda nam się zrealizować.

 Do dzieła!!!!!!!


2 komentarze:

  1. Gdyby nie ta nasza słaba silna wola.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepiej to zbyt długo się nie zastanawiać i nie analizować, czy na pewno się chce ruszyć tyłek. Tak jak głosi reklama NIKE "just do it" hehe:):) BUZIAKI:*

      Usuń